Co to zase melete? Už v nadpisu máte blbinu:Takhle jsme bydleli za socialismu. Vzpomenete si na vychytávky komunistických příbytků? Tak co to tedy byl: socialismus nebo komunismus? Prádelny byly i sušárny dole v domě, ale nikdy jsem tedy necítila mýdlo. Ve výtahu v životě nebylo nic cítit, zato dnes je to denně od psů zaneřáděné. Dole v domě máme nástěnku, na které jsou uvedeny věci, třeba jaký byt dělá rekonstrukci a že se omlouvá za kravál a bordel apod. Naklepávání řízků slyším i teď.Domácí telefon je v každém bytě. Porouchané výtahy jsou i dnes normální. Proč tohle píšete, když musíte vědět, jaká je to blbost? Nebo si nic nezjisťujete z dnešní doby a píšete jenom to, co najdete z dob minulých na netu?
Píše len to čo má natlačené do hlavy od tých ktorým vyhovuje oblbovať mladých.
Co to ta autorka mele. Chtěla bych vědět kolik jí je let a kde tyto informace sehnala. Sama jsem bydlela a bydlím v paneláku a nevidím na tom nic špatného. Nikde a nikdy jsem necítila smrad mýdla z prádelny. Asi zase jedna, která má bujnou fantazii a je přesvědčena co bylo dřív bylo všechno špatné. Mimo jiné byt jsem dostala podnikový. Tenkrát totiž když chtěli udržet si pracovníka věděli jak nato.
Taky nevím, kde na to chodí. Já jsem taky bydlela v paneláku, bydlím v něm i dnes - je mimochodem 16 let starý - a za sebe můžu říct, zlaté komunistické paneláky.
V paneláku jsem nikdy nebydlel. Ale první barevnou televizi jsem si koupil za 16000, což při průměrném platu 2800 byla docela darda.
Hrubeho! A to jsi byl udernik! Video stalo tusim,25.
Co to melete? Že na rodinný domek dosáhli většinou jen pohlaváři. Ani jeden z mých rodičů ve straně nebyl, spíše naopak. V roce 1981 si postavili z našetřených a z části ve spořitelně půjčených peněz svépomocí dům, pomáhala celá rodina. Teď je situace odlišná, ale kdo chce, hledá způsoby, kdo ne, hledá důvody.
Presne tak ako píšete. A bola možnosť získať od zamestnávateľa nenávratnú pôžičku (u nás 56 000Kčs) + pôžičku od štátu s nízkym úrokom.
Autorka článku je dost mimo. Také jsem žila v paneláku než jsme dostavěli dům. Pach mýdla z prádelny cítit nebyl,to asi redaktorky rodina žila někde na předměstí Žižkova ve 30 létech. Nástěnka ve vestibulu taky nebyla a ani jsem ji nikde v paneláku neviděla.To si určitě pamatuje redaktorka ze školky. Naklepávání řízků a vůni oběda slyším a cítím i dnes když jsou v létě otevřená okna na zahradu .Jinak se mě v paneláku žilo dobře no a kdo nechtěl to umakartové jádro tak si to vylepšil tapetou či jinak.
Tak my, v novostavbě, máme taky nástěnku, protože je třeba lidi informovat treba o odečtu vody, různych organizačnich věcdch, pohvánjy na akce atd. Co je na nástěnce špatné?
V úvodu píše autorka:
Dnes sice nad panelákovými byty ohrnujeme nos, v dobách těžkého socialismu ale bylo terno získat takové bydlení. Domov v takzvaných lidských králíkárnách našlo za komunismu několik milionů lidí, jejichž příbytky se často jeden druhému podobaly jako vejce vejci. Vzpomínáte?
Paní autorko,kolik nás za "komunismu" bylo,že
několik milionů lidí mělo terno získat byt .Pište radši něco co jste zažila a co je pravdivé a ne takové blbosti.
Nota bene, v tom, paneláku žiji 45 let od samého začátku. I když pár komoušů tu bydlelo, nikdy jsme na nástěnce srp a kladivo neměli. Mám 20 letou vnučku a ta byla ve škole do maturity krmena takovými zaručenými zprávami. Takže jsem si myslela, že už nás nemůže nic překvapit ani rozhodit. Myslím, p. autorko článku, že jste " zatím " dosáhla vrcholu. Za těch 80 let života jsme zažili už lecos, ale co se děje teď, je hnus. Příště si vezměte na paškál třeba Kleopatru, nebudete tak trapná! Krásný den
Madam, Vám asi upadlo něco na hlavičku! V komunismu jsme nežili...byl to socialismus, když už...
Nikdy žádný smrad z mýdla cítit nebylo, výtah močí nepáchl, kde jste to proboha žila?! Myslím, že jste v té době byla ještě ,,na houbách" ! Propána, napsat takovou snůšku nesmyslů chce fakt dobrou fantazii - to je snad jediné, co se Vám upřít nedá...
A nezapomínejte, že pamětníci i jejich děti stále žijí...nikdo tu dobu nevelebí, ale všechno špatně zdaleka nebylo...zrovna tak, jak v této době všechno dobré zdaleka není! Ach jo...
Dnes takový byt stojí 4 mega.Tehdy ho lidé dostávali.Nebo spláceli formou malé činže.
Co je to zase za blábol.
Historie panelových domů
První panelové domy se objevily v Nizozemsku po 1. světové válce. V Německu se objevily v roce 1923, první blok panelových domů byl postaven v roce 1939 v Paříži, podobné bloky byly stavěny též ve Švédsku a Finsku.
To jenom pro ty hloupější.
myslím tím autora článku.
Poslední dobou se objevují stále stejné dezinformace o životě za socializmu, ty nesmysly přece musí někdo sponzorovat kyž se něco takovéhého zveřejňuje tak by aspoň mohl by být uveden zdroj odkud to autor čerpal, z jeho hlavy to být nemůže v té době nežil tak by tak nemohl kecat že ho hanba nemlátí, já pamatuji všechny poválečné režimy u nás nejhorší to bylo v poválečných letech a hlavně v 50-tých letech, až začal socializmus už to taková hrůza nebyla co se týká bydlení to nebylo horší ani v době normalizace v 70-80 letech než dnes, spíš pro mladé je dnes ještě horší dostupnost bydlení dnes.
A je to tu zase! Už zas mi někdo vykládá, jak jsem žila a jak to chodilo v době kterou pamatuji, i když ne tak, jak autorka popisuje. Bydlím ve stejném bytě a stejném paneláku už 50 roků Tehdy byl moderní - bytové jádro zděné a s dlaždicemi, takže žádné že v bytech nesmělo chybět umakartové jádro a podobná klišé. Teď je moderní také - jasně že po rekonstrukci. A je velmi pravděpodobné, že až si byt za nějaká ta léta zrekonstruuje někdo další, tak bude zase oproti dnešku moderní. Ty další věci jako vůně mýdla z prádelny, nástěnka se srpem a kladivem atd ani nemá smysl komentovat. Autorka článku a jí podobní si stejně budou donekonečna mlít zas a znova zaručené informace kdoví odkud o době kterou jsem na rozdíl od nich zažila a dobře si jí pamatuji, i když jinak než se snaží čtenářům podsouvat oni.