je tam spoustu chyb, např modrotisk a cibulák ( moje maminka to kreslila začátkem 70. let ) nebo verzatilka se ani dříve neříkalo, ale krajón, Marsky byly s filtrem. .......
Krajon, tak to možná bylo ve vašem kraji.Já ji znám jako verzatilku a jsem z Krkonoš.
A pokud jste dříve narozený a pamatujete v televizi seriál Robot Emil, (což jsou šedesátá léta) tak tam v jedné epizodě tento robot říká...prostrč mi klíčovou dírkou verzatilku a tu potom jedl (jako robot jedl kovové věci..šroubky, matičky).
Takže určité věci měly v každém kraji jiný název.
Když to vezmu podle sebe...když mě děda poslal do forhauzu kde je na verštatě bác hamr...věděl byste kam dojít a co přinést?
Říkám to nerad, ale ruská zmrzlina byla lepší než polárkáč, to se popřít nedá.
Až na Jarmilky... Takhle tomu říkala babička, já vyrostl jinde a tam to byly a pořád jsou cvičky, takže krajově správně ne špatně. Navíc ten název je pro mne sluchově stejně odporný jako "štrample"...
Jejich název byl Jarmila a proto se jim zdrobněle říkalo jarmilky. S nějakým krajovým názvem to fakt nemá nic společného.
Mléko v sáčku bylo mnohem lepší než krabicové je pravda že se muselo vypít co nejdříve,ale neobsahovalo žádné konzervanty jako dnes !
A dnes obsahuje?
Jonak je fakt predmet. Ale pro nektere to byl predmet jisteho vydelku))
Stejné to bude za padesát roků. Děti budou nevěřícně koukat na předměty, které dnes používáme a budou z nich mít legraci. A bude úplně jedno, jaký bude politický systém
Verzatilka se da koupit i dneska. Mám ji raději než mikrotuzku. Nelame se.
Já také a hlavně se tolik neláme.
Žádný Brežněv nám ve třidách v sedmdesátkách ani osmdesátkách, vedle Svobody či Husáka, nevisel
To bylo tak jednoduché, že jsem nečetla ani otázky.
Jarmilky nebyly dívčí. Ty byly na tělocvik od nejnižší třídy MŠ až po maturitní ročníky SŠ povinné pro všechny bez rozdílu pohlaví.